+420 720 751 657

IT

Kancelářské potřeby a technika, spotřební materiál, OPP, židle, nábytek a ergonomie ...

Kompletní vybavení Vaší kanceláře,

dodávky pomůcek pro výrobní firmy,

a to všechno s úsměvem :-)

Spotřební materiál

Specializujeme se na prodej tiskáren a příslušenství k tiskárnám, kdy stěžejní komoditou jsou kazety - náplně (cartridge, tonery) do tiskáren všech hlavních značek zastoupených na českém trhu.

Kancelářské a hygienické potřeby

Většina dodavatelů se předhání nejširší nabídkou nebo několika set stránkovými katalogy. Máme vlastní recept, jako je elán a nadšení, které Vám naši odborní pracovníci, dělající svou práci rádi a zodpovědně, „přibalí“ k Vaší objednávce.

Balení a expedice zboží

Hotový výrobek je nutné zabalit a bez poškození doručit zákazníkovi. S našimi produkty můžete ušetřit čas a složitou manipulaci, použitím vhodných krabic, pevnými lepicími páskami a minimalizovat tak případné poškození zboží.

Židle, nábytek a ergonomie

V dodávkách kancelářských židlí a křesel naše společnost spolupracuje s několika předními českými výrobci. V sortimentu sedacího nábytku naleznete od ekonomicky výhodných až po luxusní křesla.

Papír

 

Denně jsme obklopeni věcmi, které pomalu už ani nevnímáme. Jedna z nich je papír.

 

Pojmenování papíru pochází ze slova papyrus. Pro jeho spojení s městem Byblos, tak vzniklo i označení pro knihu (bible).

 

Papír byl vynalezen někdy ve 3. tisíciletí př. n. l. v Číně, kde byl vyráběn z konopí, a až v 1. století př. n. l. se začal papír vyrábět z hedvábných a lněných hadrů. Papír tak, jak ho známe dnes, byl vynalezen v Číně asi roku 105 n. l.

Do Evropy se dostal prostřednictvím Arabů. První papírny proto vznikaly ve Španělsku, odkud se pak šířily do Itálie a Francie (12. - 14. století). Od 16. století se pak začaly objevovat papírny i v českých zemích (Zbraslav, Turnov, Frýdlant, Staré Město pražské).

 

Papír byl sice méně kvalitní než pergamen, nicméně byl mnohem levnější. Proto začal pergamen vytlačovat, až nakonec v 16. století papír převládl (na pergamen byly psány jen významné listiny).

 

Objev výroby této psací látky umožnil šíření myšlenek a kulturních hodnot, umožnil čilou a hromadnou výměnu informací. Ve spojení s knihtiskem způsobil doslova revoluci v zaznamenávání a šíření vědeckých poznatků a všech psaných hodnot.

 

Vynálezem knihtisku jsme získali možnost archivovat své vědomosti a další pokolení z těchto informací čerpaly a prohlubovaly dosažený pokrok. Dnes si papír spojujeme nejen jako nositele kultury a vzdělání (knihy a učebnice), ale v moderní kanceláři, především jako nositele širokého spektra informací.

 

V dnešní době elektronických médií začínáme opět věnovat svou pozornost papíru, a také nás zajímají jeho vlastnosti, a také, jak jeho výroba ovlivňuje životní prostředí, které jednou předáme svým dětem.

 

Je dokázáno, že text čtený z papíru vnímají lidé lépe než z počítačových obrazovek a o třicet procent si ho i lépe pamatují.

Výhody papíru jsou jeho lehkost, trvanlivost, poměrně nízká cena a všestranná použitelnost (obaly, nábytek, hygienické potřeby,...). Papír je fenomén se zajímavou minulostí, současností a pravděpodobně i budoucností.

 

Papír je tenký, hladký materiál vyráběný zhutněním vlákna. Použitá vlákna jsou obvykle přírodní a založená na celulóze. Nejobvyklejší materiál je buničina vyrobená ze dřeva (většinou smrku), či ze sekundárních vláken (sběrový papír), ale mohou být použity i jiné rostlinné vláknité materiály jako bavlna, a konopí. Teplota vznícení je nad 185 °C.

 

Recyklace papíru

Konečnou kvalitu kancelářského papíru ovlivňuje především jeho výroba a použité chemikálie. Naše firma prodává kancelářské papíry vyráběné v papírnách procesem TCF a CF (bez použití chlóru), který velmi negativně působí na přírodu.

Tyto papírny také používají vstupní surovinu z obnovitelných zdrojů.

 

Při výběru vhodného kancelářského papíru pro daný stroj bychom měli věnovat pozornost vlastnostem dané třídy papíru.

 

Hlavní vlastnosti kancelářského papíru jsou:

  • formát - A4, A3, A5, A2 atd.
  • plošná hmotnost - g/m2
  • bělost - dle CIE
  • opacita (neprůhlednost)
  • hladkost

Nenašli jste v naší nabídce to co jste hledali?

 

To neznamená, že Vám to nemůžeme dodat!

 

Nebojte se zeptat našich obchodních manažerů, kteří si rádi Váš požadavek vyslechnou a nechají pro Vás připravit nabídku dle Vašich požadavků.

 

Naši zkušení pracovníci Vám ochotně poradí s výběrem nejvhodnějšího typu kancelářského papíru.

Od standardního pro běžné každodenní použití, přes oboustranné a velkoobjemové kopírování až k papíru pro mezipodnikovou komunikaci nebo prezentaci Vaší firmy.

 

Nabídka našeho sortimentu je velmi široká a bohužel ne vše se nám vejde do katalogu, e-shopu nebo webové stránky.

 

Vnímáme podněty a požadavky našich klientů a náš sortiment

produktů a služeb stále rozšiřujeme.

NÁŠ TÝM

Se skládá z obchodních manažerů, kteří pečují o své zákazníky, naslouchají jejich požadavkům, prezentují námi nabízené produkty a služby.

 

Na základě informací získaných obchodních manažerem Vám

produktový manažer připraví návrh řešení, cenovou nabídku,

prezentaci vybraných produktů.

Sídlo společnosti:

Scenario s.r.o.

Pohraniční 1435/86

703 00 Ostrava

Scenario s.r.o. zapsána v obchodním

rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě,

oddíl C, vložka 55460

IČO: 294 62 177 DIČ:    CZ 294 62 177

Scenario s.r.o., všechna práva vyhrazena. Česká republika 2013-2017 ©